- Dołącz do Klastra SA&AM
Zespół Zarządzania Produkcją
Wydział Zarządzania
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Lean Manufacturing & Six Sigma - badania koncentrują się na wdrażaniu szczupłej produkcji, eliminacji marnotrawstwa oraz standaryzacji pracy.
TPM (Total Productive Maintenance) - badania koncentrują się na dostępności maszyn, niezawodności i redukcji kosztów awarii.
Just-in-Time (JIT) i zarządzanie łańcuchem dostaw (SCM) - badania koncentrują się na optymalizacji przepływów materiałów, czasów przezbrojeń i poziomów zapasów.
Automatyzacja, Przemysł 4.0 i AI w produkcji i usługach - badania analizują wpływ cyfryzacji (IoT, AI, robotyzacja) na efektywność procesów produkcyjnych.
Zrównoważony rozwój (Sustainable WCM).
Zielona/czysta produkcja (Green/Clean Production) - badania integrują aspekty środowiskowe (green manufacturing) i społeczne z efektywnością operacyjną.
Jakość usług (Service Quality) – badania opierają się na wymiarach jakości usług i ich wpływu na procesy produkcji.
Satysfakcja klienta (Customer Experience (CX) & Customer Satisfaction) - badania koncentrują się na analizie wpływu doświadczenia klienta na lojalność i retencję.
Szczupłe usługi (Service Design i Lean Services) - badania analizują jak optymalizować procesy usługowe, np. eliminując zbędne kroki, skracając czas obsługi.
Digitalizacja produkcji i usług (e-Services, AI, chatboty) - badania analizują wpływ automatyzacji i sztucznej inteligencji na satysfakcję klienta i jakość usług.
Innowacje produkcyjne i serwisowe (Production & Service Innovation) - badania obejmują innowacje w modelach produkcyjnych i usługowych, jak np. subskrypcje, platformy, personalizacja w czasie rzeczywistym.
Nowe technologie w biznesie - badania koncentrują się na implementacji nowych technologii do optymalizacji procesów biznesowych.
TEMATY BADAWCZE I PRACE NAUKOWO-BADAWCZE
- Organizacja systemów i procesów produkcyjnych
- Techniki projektowania i szybkiego prototypowania
USŁUGI
- Doradztwo i analizy
- Ekspertyzy
- Badania
- Prototypowanie
LABORATORIA
Laboratorium Komputerowego Wspomagania Procesów Produkcyjnych
https://zarz.agh.edu.pl/wydzial/laboratoria/laboratorium-wspomagania-procesow-produkcyjnych
Laboratorium Innowacji Inżynierskich
https://zarz.agh.edu.pl/wydzial/laboratoria/laboratorium-innowacji-inzynierskich
Laboratorium World Class Bussines Manufacturing and Services
https://zarz.agh.edu.pl/wydzial/laboratoria/wcbms-lab
Kontakt
dr hab. inż. Marek Dudek, prof. AGH
601547532
madudek@agh.edu.pl