Aktualności

Warsztaty Grupy "Prawo i Podatki" Klastra SA&AM

2022_03_22 web KPMG

 

Grupa Tematyczna „Prawo i Podatki”

"Ulgi podatkowe jako element zachęt w „Polskim Ładzie” oraz dotacje i granty w ramach Funduszy Europejskich na lata 2021-2027".

22.03.2022  – godzina: 10.00-12.00 (ONLINE)

Partnerem warsztatów jest firma KPMG.

Serdecznie zapraszamy Członków Klastra SA&AM i Inwestorów Katowickiej SSE na spotkanie warsztatowe Grupy Tematycznej „Prawo
i Podatki”, realizowanej w ramach działalności podstawowej Klastra SA&AM w temacie: "Ulgi podatkowe jako element zachęt w „Polskim Ładzie” oraz dotacje i granty w ramach Funduszy Europejskich na lata 2021-2027".

 

AGENDA:

Celem pierwszej części szkolenia jest omówienie nowych i zmienianych zachęt podatkowych w ramach Polskiego Ładu oraz wskazanie kluczowych ich punktów. W ramach szkolenia wskazane zostaną m.in.

  • Ulga B+R oraz ulga na innowacyjnych pracowników
  • IP Box
  • Ulga na prototypy
  • Ulga na robotyzację
  • Ulga na ekspansję
  • Ulga na CSR

Z kolei celem drugiej części szkolenia jest zaznajomienie słuchaczy z nową perspektywą budżetowa UE, w ramach której dostępne będą fundusze europejskich na lata 2021-2027. W tym zakresie omówione zostaną kluczowe programy pomocowe, w tym programy dostępne dla Śląska, jakie w ciągu najbliższych miesięcy będą w zasięgu przedsiębiorstw z różnych sektorów.

 

Prelegenci:

Krzysztof Szwaja
Dyrektor, KPMG w Polsce

Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Rozpoczął pracę w KPMG w 2006 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla firm międzynarodowych oraz polskich firm rodzinnych.

Krzysztof specjalizuje się w doradztwie z zakresu restrukturyzacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej w specjalnych strefach ekonomicznych. Ponadto, posiada bogate doświadczenie dotyczące przeprowadzania przeglądów podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Arkadiusz Kalwik
Manager, KPMG w Polsce

Arek jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku.

Odpowiada za bieżące doradztwo podatkowe, w szczególności w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym podatku u źródła, oraz podatku od towarów i usług (VAT), w tym m.in. sporządzanie opinii podatkowych oraz przeprowadzanie przeglądów podatkowych.

Renata Król
Supervisor, KPMG w Polsce

Renata od początku kariery zawodowej związana jest z szeroko pojętymi analizami finansowymi, controllingiem, funduszami unijnymi (perspektywa 2007-2013, 2014-2020) i z rozliczaniem finansowym projektów.

 

Spotkanie będzie miało charakter praktyczny i warsztatowy. W związku z tym zapraszamy do przesyłania pytań związanych z tematem warsztatu oraz propozycji zagadnień na jakich poruszeniu szczególnie Państwu zależy.
Maile prosimy kierować na: biuro@silesia-automotive.pl

 

Rejestracja na spotkanie za pomocą formularza:

https://forms.gle/ZrCvvn1hnrsvudBk9

 

Na podane podczas rejestracji adresy mailowe, prześlemy Państwu link do spotkania na 2, 3 dni przed warsztatami.

Spotkanie przeznaczone jest dla Członków Klastra SA&AM i inwestorów Katowickiej SSE. Prosimy przy logowaniu na spotkanie
o podanie imienia i nazwiska oraz organizacji. W razie pytań, prosimy o kontakt: biuro@silesia-automotive.pl