wydarzenia

Seminarium Elastyczna fabryka przyszłości – Przemysł 4.0 13.06.2017

Zapraszam członków klastra na seminarium „Elastyczna fabryka przyszłości – Przemysł 4.0” w dniu 13 czerwca 2017 roku w firmie AIUT Sp. z o.o. w Gliwicach (ul. Leona Wyczółkowskiego 113), które będzie poświęcone projektowaniu i wdrażaniu elastycznych układów...

czytaj więcej >>

Zgromadzenie Członków Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing 08.06.2017

W dniu 8 czerwca 2017 roku odbędzie się Zgromadzenie Członków Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing w Galerii StrefArt, ul. Fabryczna 2 w Tychach. Spotkanie stanowi okazję do wymiany poglądów dotyczących trendów w motoryzacji oraz zjawisk w otoczeniu,...

czytaj więcej >>

członkowie klastra

kontakt

Biuro Klastra przy KSSE SA
Łukasz Górecki
tel: + 48 32 251 07 36
e-mail: lgorecki@ksse.com.pl

Aktualności

Seminarium Znakowanie i śledzenie komponentów – Przemysł 4.0 06.04.2017

W dniu 6 kwietnia 2017 odbyło się seminarium „Znakowanie i śledzenie komponentów – Przemysł 4.0” w Galerii StrefArt w Tychach. Seminarium było poświęcone tematyce wprowadzania w systemach produkcyjnych nowych metod znakowania i śledzenia komponentów w motoryzacji, otwierających drogę do sprawnego zarządzania strumieniem produktów w oparciu o rejestrację i analizę danych na różnych etapach łańcucha wartości.

Podczas seminarium poruszone były następujące kwestie:

  • Jakie metody oznakowania komponentów pozwolą usprawnić procesy identyfikacji?
  • Jakie korzyści może przynieść wykorzystanie globalnych standardów GS1 do zarządzania procesami produkcji komponentów w motoryzacji?
  • Jakie rozwiązania informatyczne pozwolą usprawnić procesy technologiczne i logistyczne?
  • Jakie są tendencje produktowe w dziedzinie identyfikacji i odczytu danych?

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób. Pan Piotr Miszczak z firmy Zebra Technologies przedstawił trendy w zakresie Internet'u Rzeczy w motoryzacji. Dr inż. Kamil Folkert z SILMINE poruszył kwestie dotyczące big data i analityki preskryptywnej. Z kolej dr inż. Elżbieta Hałas oraz Pan Jakub Lewandowski z Fundacji GS1 Polska omówili globalne standardy GS1 w motoryzacji. Po przerwie, Pani Monika Mierzwa z firmy Jantar przedstawiła przykłady dotyczące monitorowania procesów produkcyjnych w motoryzacji oraz śledzenia komponentów. Seminarium zakończyło się dyskusją, w której uczestnicy i prelegenci wymienili swoje doświadczenia.