wydarzenia

SPOTKANIE INFORMACYJNE - STUDIA DUALNE NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ 01.09.2017

upload/files/edual_ver3ipol.jpg Politechnika Śląska prowadzi nabór na studia w roku 2017/2018 na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na wydziale Mechanicznym Technologicznym w formule Studiów Dualnych przy wsparciu Katowickiej SSE. W dniu 01/09/2017 o godzinie 10.00 na Wydziale MT...

czytaj więcej >>

Seminarium Elastyczna fabryka przyszłości – Przemysł 4.0 13.06.2017

W dniu 13 czerwca 2017 odbyło się seminarium „Elastyczna fabryka przyszłości – Przemysł 4.0” w firmie AIUT Sp. z o.o. w Gliwicach. Spotkanie, w kórym uczestniczyło ponad 60 osób, poświęcone było projektowaniu i wdrażaniu elastycznych układów produkcji opartych...

czytaj więcej >>

członkowie klastra

kontakt

Biuro Klastra przy KSSE SA
Łukasz Górecki
tel: + 48 32 251 07 36
e-mail: lgorecki@ksse.com.pl

Aktualności

Seminarium Znakowanie i śledzenie komponentów – Przemysł 4.0 06.04.2017

W dniu 6 kwietnia 2017 odbyło się seminarium „Znakowanie i śledzenie komponentów – Przemysł 4.0” w Galerii StrefArt w Tychach. Seminarium było poświęcone tematyce wprowadzania w systemach produkcyjnych nowych metod znakowania i śledzenia komponentów w motoryzacji, otwierających drogę do sprawnego zarządzania strumieniem produktów w oparciu o rejestrację i analizę danych na różnych etapach łańcucha wartości.

Podczas seminarium poruszone były następujące kwestie:

  • Jakie metody oznakowania komponentów pozwolą usprawnić procesy identyfikacji?
  • Jakie korzyści może przynieść wykorzystanie globalnych standardów GS1 do zarządzania procesami produkcji komponentów w motoryzacji?
  • Jakie rozwiązania informatyczne pozwolą usprawnić procesy technologiczne i logistyczne?
  • Jakie są tendencje produktowe w dziedzinie identyfikacji i odczytu danych?

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób. Pan Piotr Miszczak z firmy Zebra Technologies przedstawił trendy w zakresie Internet'u Rzeczy w motoryzacji. Dr inż. Kamil Folkert z SILMINE poruszył kwestie dotyczące big data i analityki preskryptywnej. Z kolej dr inż. Elżbieta Hałas oraz Pan Jakub Lewandowski z Fundacji GS1 Polska omówili globalne standardy GS1 w motoryzacji. Po przerwie, Pani Monika Mierzwa z firmy Jantar przedstawiła przykłady dotyczące monitorowania procesów produkcyjnych w motoryzacji oraz śledzenia komponentów. Seminarium zakończyło się dyskusją, w której uczestnicy i prelegenci wymienili swoje doświadczenia.